Fotowoltaika dla firm Rzeszów - Podkarpacie

Zredukuj swoje koszty w przedsiębiorstwie

Odlicz VAT

Przedsiębiorca decydujący się założyć własną elektrownie ma możliwość odliczenia pełnego VAT-u, który dla instalacji fotowoltaicznych wynosi 23%. Dodatkowo, inwestycja we własną elektrownię słoneczną jest również kosztem dla firmy, co oznacza możliwość dokonania odliczeń od podatku dochodowego.

W każdym przedsiębiorstwie rachunki za energie elektryczną to ogromny, comiesięczny wydatek. Średni, stanowią ok. 20% całkowitych kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwo, co warto zaznaczyć w zależności od działalności, procent ten może być znacznie większy. Jednocześnie to firmy w pierwszej kolejności odczują rosnące ceny prądu w 2021 roku jak również problemy z dostępem energii m.in. podczas upałów. Rozwiązaniem, które z powodzeniem jest stosowane przez największe polskie przedsiębiorstwa, jest instalacja fotowoltaiki dla firm.

Obniż rachunki za prąd

Dzięki instalacji fotowoltaicznej przedsiębiorstwo może zminimalizować koszty ponoszone na energię elektryczną. Firmy najwięcej prądu zużywają w dzień czyli wtedy kiedy fotowoltaika produkuje prąd. Dzięki wysokiemu współczynnikowi autokonsumpcji nie oddaje tak dużej ilości prądu do sieci dzięki czemu posiada mniejsze straty związane z „prowizją” jaką pobiera sieć za magazynowanie nadwyżki.

Zainwestuj we własny prąd

Obniżenie rachunków za prąd

Obniżenie rachunków za prąd

Uniezależnienie się od dostawców energii i ich cen

Uniezależnienie się od dostawców energii i ich cen

Ekologia

Ekologia

Szybki zwrot kosztów inwestycji

Szybki zwrot kosztów inwestycji