Fotowoltaika

Energia słoneczna

W naszym kraju występują jedne z najbardziej optymalnych warunków do produkcji prądu z ogniw fotowoltaicznych. Podobnie jak nasi zachodni sąsiedzi, gdzie instalacje fotowoltaiczne rozwijane są juz od 20 lat Nasze położenie geograficzne sprawia, że ogniwa fotowoltaiczne nie ulegają przegrzaniu jak ma to często miejsce w krajach o znacznie wyższej temperaturze oraz natężeniu promieniowania. Najwyższą sprawność instalacji możemy zaobserwować w słoneczny dzień z niską temperaturą. Przyjmuje się, że średnio w naszym kraju z 1kWp mocy instalacji, możemy uzyskać ok 1000 kWh energii elektrycznej. Duże znaczenie w tych wyliczeniach ma fakt na którą stronę świata panele zostały skierowane. Najbardziej optymalnym kierunkiem jest południe.

Zainwestuj we własny prąd

Obniżenie rachunków za prąd

Obniżenie rachunków za prąd

Uniezależnienie się od dostawców energii i ich cen

Uniezależnienie się od dostawców energii i ich cen

Ekologia

Ekologia

Szybki zwrot kosztów inwestycji

Szybki zwrot kosztów inwestycji

Zalety instalacji fotowoltaicznej

Zalety w użytkowaniu

  • Gwarancja mocy – Producent ogniw fotowoltaicznych LONGI zapewnia gwaracje na liniową moc wyjściową na poziomie 84,5% na przestrzeni 25 lat. Dodatkowo zapewnione są gwarancje na żywotność urządzeń wchodzących w skład instalacji fotowolotaicznej przez 10 lat.
  • Brak konieczności serwisu – Przy użytkowaniu instalacji fotowoltaicznej nie są wymagane cykliczne serwisy czy wymiany podzespołów. Wskazane jest jedynie okresowe przemycie paneli aby uniknąć wysokiego współczynnika zabrudzenia modułów, oraz kontrola pracy za pomocą aplikacji dedykowanej do falownika.
  • Nieskomplikowany montaż – Większość montaży odbywa się w prosty i szybki sposób. Standardowy czas zamontowania jednej instalacji dla gospodarstwa domowego trwa ok 1 dnia.
  • Brak wpływu na środowisko – Przy instalacji fotowoltaicznej nie obserwujemy żadnego hałasu, oraz dokuczliwych dźwięków, a same panele nadają się do recyklingu.

Zalety ekonomiczne

  • Oszczędność w wydatkach na rachunki za prąd.
  • Przy mikroinstalacjach domowych średnie oszczędności wynoszą nawet 95% dotychczasowych opłat (zostają nam opłaty stałe licznika ok 10 zł miesięcznie), natomiast przedsiębiorstwo może obniżyć koszty za prąd o około 35-60%.
  • Uniezależnienie się od rosnących cen prądu - Posiadając własną elektrownie i produkując tym samym własny prąd, stajemy się niezależni od corocznie rosnących cen energii elektrycznej.
  • Odpis od podatku - Każdy kto montuje instalacje fotowoltaiczną może ja odpisać od podatku w wysokości 18, 32% oraz 25% (w przypadku rolników). Co sprawia jej montaż jest dla nas o około 20% tańszy.
  • Dotacja z programu mój prąd (informacje będą dostępne niedługo).
  • Szybki czas zwrotu całej inwestycji - Biorąc pod uwagę obecne ceny prądu, inwestycja w instalacje fotowoltaiczną zwraca się w około 5-7 lat. Po tym okresie zaczynamy na niej zarabiać oszczedzając średnio 2500zł/rok przy obecnej stawce za energię elektryczną.

Longi to największy producent paneli fotowoltaicznych na świecie. Firma skupia swoją uwagę rozwoju oraz badaniach swoich produktów, co sprawia, że panele tej marki zawsze reprezentują najnowsze technologie. Ogniwa fotowoltaiczne Longi uzyskują jedną z najwyższych sprawności na rynku, oraz zachowanie swojej wydajności, nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Panele Longi Solar 375W składa się z ciętych na pół ogniw PERC. Gwarantuje to wysoką moc wyjściową, niższą wrażliwość na możliwość zacienienia, korzystny współczynnik temperaturowy, zmniejszone ryzyko pojawienia się hot-spotów. Jego sprawność plasuje się na poziomie 20,6%.